Gimnastički klub Inova-Gim u Zagrebu, Zagrebački velesajam - Kineski paviljon 11A, ustrojen je tijekom kolovoza, a počeo je s radom 01.rujna 2010. godine. U dvorani su smještene gimnastičke sprave francuske tvrtke "Gymnova", koje imaju vrfunsku kvalitetu potvđenu licencom Svjetske gimnastičke federacije(FIG) i na kojima je 2009. godine održan u Osijeku u organizaciji našeg kluba prvi Svjetski kup A kategorije u samostalnoj Hrvatskoj.

Taj će Svjetski kup biti povijesno zapamćen kao jedan od najmasovnijih(prijavile se 34 nacije u muškoj i ženskoj konkurenciji) i s najvećim do tada u svijetu nagradnim fondom od 100.000 CHF. Bit će zapamćen i po novom formatu provedenog natjecanja za Svjetski kup, kada su kvalifikacije, kao i finalna natjecanja trajala samo 2 sata umjesto 4 do 6 sati koliko su do tada trajala ovakva natjecanja, pa je natjecanje postalo interesantnije kako za gledatelje u dvorani, tako i za TV prijenose. Komplet gimnastičkih sprava postavljen u gimnastičkom centru u Zagrebu sadrži gimnastičke sprave za 6 muških disciplina i 4 ženske discipline, a postavljen je i veliki trampolin za treninge u toj najnovijoj olimpijskoj gimnastičkoj disciplini.

Na parternom podiju 14x14 m postavljaju se po potrebi i elementi za dječji poligon, što je posebno značajno za rad s djecom najmlađe dobne starosti.

U Gimnastičkom centru „Inova-gim“ u Zagrebu provode se 2 puta tjedno bazični gimnastički programi za djecu od 3 do 13 godina. Djeca su razvrstana u grupice prema dobnoj starosti.

Programi bazične gimnastike za druge sportove:

Naš gimnastički centar već koriste za bazični gimnastički program i drugi sportaši, odnosno sportovi, kako bi uspješnije ostvarili svoje sportske ciljeve i to:

  • atletičari
  • skijaši
  • skakači u vodu
  • sportaši borilačkih disciplina

U svijetu je praksa da gimnastičke programe koriste i paraolimpijski programi, a uobičajeno je da gimnastičke programe za svoj brži i uspješniji napredak koriste pogotovo mladi tenisači.

Raspored treninga - Zagreb

Od 01. 09. 2021. počinjemo s radom u redovnim godišnjim terminima naših grupa i to:

Ponedjeljak:

A2 grupa:  od 17 do 18 h – dobna skupina od 3 i 4 godine (Tata i mama vježbajte s nama)
A3 grupa:  od 18 do 19 h – dobna skupina od 5 i 6 godina
A4 grupa:  od 19 do 20 h – školarci
D1 grupa:  od 20 do 21:30 - Napredna grupa-školarci

Utorak:

B2 grupa:  od 17 do 18 h – dobna skupina od 3 i 4 godine (Tata i mama vježbajte s nama)
B3 grupa:  od 18 do 19 h – dobna skupina od 5 i 6 godina
B4 grupa:  od 19 do 20 h – školarci
D2 grupa:  od 20 do 21:30 - Napredna grupa-natjecatelji

Srijeda: 

C4 grupa: od 18 do 19 h – školarci  i predškolci

Četvrtak:

A2 grupa:  od 17 do 18 h – dobna skupina od 3 i 4 godine (Tata i mama vježbajte s nama)
A3 grupa:  od 18 do 19 h – dobna skupina od 5 i 6 godina
A4 grupa:  od 19 do 20 h – školarci
D2 grupa:  od 20 do 21:30 - Napredna grupa-natjecatelji

Petak:

B2 grupa:  od 17 do 18 h – dobna skupina od 3 i 4 godine (Tata i mama vježbajte s nama)
B3 grupa:  od 18 do 19 h – dobna skupina od 5 i 6 godina
B4 grupa:  od 19 do 20 h – školarci
D2 grupa:  od 20 do 21:30 - Napredna grupa-školarci

Subota: 

C4 grupa:  od 9 do 10h - školarci  i predškolci
D1 grupa od 10 do 11h - Napredna grupa-školarci - vježbe jačanja i kondicija
D2 grupa: od 11 do 12 h

Tumač naziva grupa

C2 grupa – „Tata i mama vježbajte s nama“
A3 i B3 grupa – gimnastička početnica 1
A2 i B2 grupa – gimnastička početnica 2
A4, B4 i C4 grupa – gimnastička škola
D1 – natjecateljske grupe, djevojčice
D2 – natjecateljske grupe, dječaci